Варіатор кута випередження запалення


 

Пристрій, за допомогою якого можна відкоригувати кут випередження запалення на бензиновому двигуні, коли на автомобілі встановлено газобалонне обладнання, називається варіатор кута випередження запалення (варіатор УОЗ).

Газ має набагато більше октанове число (100-105 одиниць, якщо йдеться про газову суміш пропан-бутан). З цього випливає, що згоряє газ у циліндрах двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) набагато повільніше, на відміну від бензину. Значить, ці два види палива мають різні кути випередження запалення. Якщо нічого не змінювати, витрата газової суміші буде збільшуватися, потужність двигуна падатиме, тому що газ займатиметься не вчасно. Також температура відпрацьованих газів при роботі автомобіля на газовій суміші набагато більша, ніж температура бензину. Коли будуть відкриватися випускні клапани в головці блоку циліндра, газо-повітряна суміш ще горітиме, при цьому навантаження на клапани і сідла значно зросте.

Варіатор УОЗ допоможе

вирішити проблему. Своєчасно відкоригувавши кут випередження запалення, позбавить систему ГБО великої витрати газової суміші, збереже клапани цілими, забезпечить стабільну потужність двигуна.

У чотиритактних двигунах газова суміш спалахує в кінці такту стиснення і спочатку робочого ходу, не доходячи до верхньої мертвої точки кілька градусів. Варіатор кута випередження запалення – це електронний модуль, при переході автомобіля з бензину на газову суміш, автоматично пересуне точку запалення вперед, що забезпечить газовій суміші повністю перегоріти в двигуні.

Варіатор УОЗ має свої спеціальні прошивки

та налаштування для кожної окремої моделі двигуна. Усі прошивки перед введенням в експлуатацію проходять випробування та обкатування на спеціальних стендах.

Встановлення варіатора УОЗ необхідне тільки на ті автомобілі, де дешеве газобалонне обладнання. На системах преміум класу варіатор кута випередження запалення не потрібен.

Переваги після встановлення варіатора кута випередження запалення полягають у тому, що двигун розганяється швидше, хороша тяга, витрата газової суміші зменшується. При встановленні варіатора УОЗ прошивка бензинового контролера не змінюється.

Ще однією перевагою є той факт, що варіатор УОЗ можна встановити відразу при встановленні газобалонного обладнання, яке можна доставити через час. Головне, щоб установку проводили грамотні спеціалісти.