МАР-сенсор

 МАР-сенсор або датчик абсолютного тиску відрізняється за своїм зовнішнім виглядом та способом підключення на різних системах. МАР-сенсор може підключатися на газовий шланг низького тиску (від редуктора до форсунок). Другий варіант кріплення МАР-сенсора датчик абсолютного тиску кріпиться безпосередньо на кузов і до нього підводяться два шланги (газовий шланг і вакуумний шланг).

МАР-сенсор вимірює розрядження у впускному колекторі

та передає цей сигнал газовому блоку управління. Також він визначає навантаження на двигун автомобіля при будь-якому положенні дросельної заслінки.

Для кожної системи газобалонного обладнання датчик абсолютного тиску йде у комплекті.

Датчик абсолютного тиску виконує дві основні функції:

  • Вимірює абсолютний показник робочого тиску в газовій системі,

    • Вимірює абсолютний показник розрядження у впускному колекторі, дані параметри необхідні управління газовими форсунками.

Види МАР-сенсора:

  • Аналоговий,
  • Цифровий.

Якщо датчик абсолютного тиску встановити неправильно, він швидко вийде з ладу. Волога, яка збирається в газових шлангах, може потрапляти на датчик абсолютного тиску (вийде з ладу мікросхема). При розгерметизації газового редуктора (знос мембрани) охолодна рідина (тосол, антифриз) може потрапляти в датчик абсолютного тиску, що так само виведе його з ладу. Ще однією причиною, коли МАР-сенсор перестане передавати сигнал є обрив проводів на фішці МАР-сенсора.

Не всі датчики абсолютного тиску ремонтуються. Розробники газобалонного обладнання також випустили датчики абсолютного тиску литі. Такі МАР-сенсори менше схильні до потрапляння вологи і перепадів температури, але вони не підлягають ремонту.

Якщо датчик абсолютного тиску вийде з ладу, то система газової подачі палива перестане працювати. Автомобіль не перемикатиметься на газову суміш.

При установці газобалонного обладнання можна підключитися до штатного МАР-сенсору (датчик абсолютного тиску автомобіля). При цьому необхідно дотримуватися двох умов:

  • Наявність робочого МАР-сенсора,
  • У системі ГБО передбачена можливість даного підключення.

Який варіант установки МАР-сенсора Вам підійде вирішуйте самі. На практиці найчастіше встановлюють датчики абсолютного тиску, які йдуть у комплекті із замовленою системою ГБО.