Як поміняти Фільтри ГБО в Черкасах і чим відрізняються?

 

Для очищення пропан-бутанової суміші є два фільтри. Фільтр рідкої фази (фільтр грубої очистки) знаходиться або у редукторі, або у виносному газовому клапані перед редуктором. Фільтр очищення газової фази (фільтр тонкого очищення) встановлюється на газовому шланзі після редуктора.

Фільтри допомагають очищати систему ГБО від забруднень і домішок, які містяться в газовій суміші.

Фільтр рідкої фази не пропускає в редуктор сміття, який знаходиться в газовій суміші. Фільтр тонкого очищення очищає газ, що виходить із редуктора і надходить до форсунок.

Прості фільтри очищення газової фази за своєю будовою схожі з бензиновими фільтрами. А фільтр рідкої фази – це картридж з ущільнювальними гумками.

Основним критерієм у виборі фільтрів є «чим дорожча ціна, тим краща якість». Фільтри змінюються кожні 10 тисяч км пробігу автомобіля (якщо у Вас проведена термопластикова газова магістраль). Коли газова магістраль мідна, приблизно через 7-8 тисяч кілометрів. Якщо Ваш автомобіль мимовільно при навантаженні на ДВС (висока швидкість, різкий розгін) став перемикатися з газу на бензин, можливо фільтра засмічилися, необхідно їх замінити. Чим краща якість газової суміші, тим термін експлуатації фільтрів довше.

Несвоєчасна заміна фільтрів може призвести до того, що весь бруд, який накопичився у фільтрі тонкого очищення, може потрапити у форсунки. А форсунки найчастіше ремонту не підлягають.

Фільтр очищення газової фази

(фільтруючий елемент) може бути виготовлений з паперу або поліестеру. Такі фільтри порівняно недорогі, в експлуатації швидко засмічуються, потребують частої заміни. Більш дорога модель фільтра тонкого очищення – це фільтр із відстійником (поліпропіленовий картридж). Вони сучасні і за якістю набагато кращі. Принцип роботи полягає в тому, що весь бруд збирається в склянці, менша ймовірність попадання газових домішок у форсунки. Ще одним різновидом фільтра тонкого очищення є сепараторний. У сепараторних фільтрах усередині відстійник оснащений каналами, що змушує газ рухатися спіралью, як у центрифузі. При цьому всі газові домішки потрапляють на стінки відстійника, а потім стікають на дно. Сепараторні фільтри найдорожчі, але вони продовжать термін роботи газових форсунок.

Для газобалонного обладнання четвертого покоління в системі передбачено два фільтри (фільтр рідкої фази та фільтр очищення газової фази). Для газобалонного обладнання другого покоління встановлюється лише один фільтр грубої очистки (фільтр рідкої фази).


Фільтра необхідно встановлювати таким чином, щоб до них легко дістатися і поміняти.

За додаткову суму (окремо) можна придбати додатковий керамічний фільтр, який встановлюється в адаптер ВЗП (за умови, що заправний порт вмонтований в лючок бензобака).