OBD корекція у ГБО що це?

 

 

OBD є бортовою діагностикою, за допомогою якої електронний блок управління ГБО може проводити самодіагностику всіх систем Вашого автомобіля.

Для того, щоб на Вашому автомобілі можна було запустити цю функцію, необхідно придбати газовий контролер із вбудованою функцією корекції OBD.


Застарілі версії OBD
, якщо в системі ГБО знаходили несправність у роботі, повідомляли про це за допомогою лампочки, яка загорялася на панелі приладів (індикатор MIL). Більше система не робила жодних спроб відрегулювати коректну роботу газової системи.

Оновлені версії OBD мають спеціальний цифровий роз’єм, при підключенні до системи самоконтролю через такий роз’єм можна отримати всю інформацію як про роботу автомобіля в цілому, так і окремо по кожній системі, незалежно від терміну давності інформації. А за допомогою спеціальних кодів несправності DTC досвідчений діагност встановить без проблем причину поломки системи ГБО.

Рассмотрим вопрос об необходимости установить на свой автомобиль ЭБУ с OBD коррекцией. Бензиновый ЭБУ настроен на работу двигателя на бензине. Соответственно, после установки ГБО, бензиновые «мозги» работают некорректно на газовой смеси. Бензин существенно отличается от газовой смеси, поэтому при работе на газе мощность двигателя снижается, а расход наоборот увеличивается.
Когда в рабочие цилиндры поступает большое количество газовой смеси, двигатель теряет свою мощность. Если у Вас автомобиль старой модели, достаточно установить редуктор с дозатором мощности и смеситель (для ГБО 2-го поколения), для того, чтобы система работала стабильно. На более современных марках автомобилей предпочтительней установить электронный блок управления с OBD, для того, чтобы система ГБО работала корректно.

Бензиновий ЕБУ подає імпульс у систему упорскування, згідно із запрограмованим кодом у бензиновому контролері. На виході модуль OBD перехоплює сигнал, адаптує його параметри під систему ГБО та спрямовує його в систему упорскування газової суміші. При цьому контролер вважає, що система працює нормально, немає перевитрати газової суміші. Двигун та його датчики працює стабільно.

Функція OBD корекції полягає в тому , щоб оптимізувати співвідношення газу та повітря у системі ГБО. Звичайно важливим фактором при установці газового контролера з OBD корекцією є справність двигуна та всіх його систем, правильне встановлення газобалонного обладнання.

Вартість такого ГБО перевищує вартість звичайних комплектів газобалонного обладнання. Про переваги встановлення таких газових контролерів та їх плюси вирішувати Вам.