Що це таке мультиклапан? 

multiklapan-gbo6 Розглянемо спочатку саме поняття

«Мультіклапан» – це спеціальний пристрій, який виконує ряд функцій, необхідних для роботи автомобілів із газобалонним обладнанням.

Мультиклапан встановлюється на балон ГБО і виконує 4 основні функції:
контрольна,
запірна,
запобіжна,
виконавча.

multiklapan-gbo-5

Контрольна функція – датчик рівня газу у балоні.

Запірна функція – допомагає при витоку газу з балона перекрити надходження газу до системи ГБО.

Запобіжна функція – контролює кількість газу, що заправляється в балон, запобігає перенасиченню балона, щоб уникнути його пошкодження, оскільки балон заправляється всього на 80% від його загального обсягу. Нагадаємо, що газ має властивість розширяться від перепаду температури.

Виконавча функція – безпечна подача газу до моторного відсіку (до редуктора).

multiklapan-gbo-4

Мультиклапан ГБО ділиться на два класи:

Клас А – це механізми, в яких передбачено запобіжний клапан, що дозволяє скинути надлишковий тиск, що виникає у балоні.

Клас В – це механізми, в яких запобіжний клапан не передбачений, зазвичай такі мультиклапани ставлять на газові балони об’ємом, що не перевищує 50 л.

Якщо Ви обрали тороїдальний балон, у таких моделях мультиклапан ГБО монтується безпосередньо у балон. Якщо у Вас циліндричний балон, то для цієї моделі мультиклапан встановлюється в спеціальну вентиляційну коробку, з неї виводяться вентиляційні шланги, які при витіканні газу допомагають вивести газ із багажного відсіку автомобіля на вулицю.

Мультиклапан необхідний на балоні для того, щоб при заправці обмежувати кількість газу

(за умови заправки до повного балона),
щоб уникнути надлишку. Не забуваймо, що балон наповнюється лише на 80%.

.мультиклапан-гбо

Якщо в балоні тиск газу перевищує допустимі 16 атмосфер, система в аварійному порядку скидає надлишки газу, для цього мультиклапан має спеціальний клапан (сапун).

Розглянемо безпосередньо принцип роботи мультиклапан ГБО. При подачі газу через заправний порт газ під тиском проходить у балон. Відбувається тиск на пропускний клапан, у міру заповнення балона газом піднімається поплавець, звільняючи запірний клапан. Відповідно до обсягу Вашого балона, коли рівень газу досягає допустимо максимального рівня, спрацьовує відсікання, запірний клапан перекриває виведення газу з балона.multiklapan-gbo-2