Форсунки ГБО як вибрати у чому відмінність? Швидкісні форсунки

 

За допомогою газової форсунки подається точна доза газової суміші на робочий циліндр ДВЗ (двигуна внутрішнього згоряння). Газ рідкої фази подається в редуктор, де випаровується і після цього з редуктора газ подається в газоподібній формі в форсунки. Далі електронний блок управління системою ГБО (мозки) зчитує сигнал відкриття бензинових форсунок і передає його на газові форсунки. Газові форсунки встановлюються лише на автомобілі з ГБО четвертого покоління.

Форсунки розрізняються як за своїми формами, так і за своєю будовою.

Штокові форсунки (тип 30), одні з найпоширеніших, за ціною найдешевші. Ці газові форсунки найменш вибагливі до складу газової суміші. Якщо такі форсунки вийдуть із ладу, з ремонтом не виникне жодних проблем. Але є і цілий ряд недоліків цього типу газових форсунок. Шток досить важкий, тому час відкриття/закриття таких форсунок є набагато довшим, ніж у газових форсунок інших типів. Так само через важкий шток, у таких форсунок швидко зношуються гумові відбійники. Штокові форсунки досить швидко забиваються брудом, а це в свою чергу веде до того, що будуть потрібні додаткові налаштування ГБО. Термін експлуатації таких форсунок спливає після пробігу 70 тисяч кілометрів.

Голчасті газові форсунки одні з найдорожчих. Але за своєю якістю посідають перше місце. Принцип роботи таких форсунок полягає в тому, що газ подається через соленоїд, у середині якого знаходиться шток із запірною частиною. За допомогою такої конструкції забезпечується продування форсунки, що у свою чергу допомагає запобігти її засміченню. У газових форсунок голчастого типу найточніше дозування подачі газової суміші в двигун автомобіля. Термін пробігу сягає 200 тисяч кілометрів і більше.

Мембранна газова форсунка . Особливість її в тому, що штоковий механізм відокремлений від електромагнітної частини мембраною. Відповідно такі форсунки не забиваються, пробіг досить великий, понад 250 тисяч кілометрів. Але такі газові форсунки не підлягають ремонту, тому, якщо вона вийде з ладу, необхідно придбати новий набір газових форсунок.

Необхідно пам’ятати, що це Ваш автомобіль, Вам приймати рішення про цінову політику ГБО. Але чим потужніший і дорожчий автомобіль, тим він вимагає більш точного налаштування для стабільної роботи, більш точного дозування газової суміші вимагає його двигун. Якщо ви зупините свій вибір на дешевій серії, будьте готові до таких проблем, які можуть виникнути: нестабільна робота ДВЗ, помилки при роботі двигуна, втрата потужності.

Зазвичай газові форсунки кріпляться на кронштейни, які прикручують до двигуна якомога ближче до бензинових форсунок. Так само необхідно дотримуватись головного правила при встановленні форсунок, їх не можна кріпити котушками вниз. Це призведе до швидкого виходу газових форсунок із ладу.