Електронний блок керування газового обладнання

 

Електронний блок управління (ЕБУ) – це контролер, який приймає та обробляє параметри та значення багатьох різних датчиків. Подача палива в двигун (газу) залежить від діаметра форсунок і від часу впорскування. Бензиновий ЕБУ контролює час упорскування палива у форсунки, ґрунтуючись на показаннях про положення дросельної заслінки, датчика маси повітря, що витрачається, лямбда-зонда, датчика температури ОЖ (охолоджуючої рідини). Блок управління програмується на керування двигуном за допомогою створення та збереження в пам’яті блоку карти роботи бензинових форсунок.

p align=”justify”> Газовий електронний блок управління програмується на основі тривалості роботи імпульсів, які показують час відкриття бензинової форсунки.

Іншими словами, при роботі автомобіля на бензині, посилається імпульс з певною тривалістю на бензинову форсунку, вона відкривається і методом упорскування подає бензин, який потім у колекторі змішується з повітрям і подається у двигун. Якщо автомобіль працює на газовому паливі, бензиновий електронний блок управління виконує свою роботу, але газовий блок перехоплює імпульси, що подаються бензиновим ЕБУ, бензинова форсунка не відкривається.

Газова ЕБУ відправляє сигнал на бензиновий контролер , що форсунка відкрита. І подає підкоригований сигнал на відкриття газової форсунки. При відкритті форсунки газ впорскується в колектор, поєднується з повітрям і подається в двигун. На виході з двигуна відпрацьована суміш контролюється лямбда-зондом, якщо коефіцієнт подачі газової суміші на форсунку неправильно підібраний, лямбда-зонд визначить бідна або багата газова суміш подається ДВС (двигун внутрішнього згоряння). Правильне налаштування газового електронного блоку управління допоможе надалі заощадити Ваш час та бензин.

Як і в бензиновому контролері для правильної роботи в пам’яті промальовується та зберігається карта параметрів роботи бензинових форсунок, так само і газовий контролер працює, ґрунтуючись на даних зібраної картки.

Газовий електронний блок управління має різну кількість pin-ів (ножка на контролері для підключення елементів ГБО). Усі виробники газобалонного обладнання виробляють ЕБУ як дешевої серії, так і дорожчою. На дешевих блоках менше можливостей для точного налаштування та діагностики газової системи (менше pin-ів). Більш дорогі ЕБУ мають більше можливостей у налаштуванні ГБО. Газові ЕБУ бувають 24, 30, 32, 48. кількістю pin-ів.