Снижение мощности на газу

Характеристики бензину та газу відрізняються, з цієї причини можливе зниження потужності газу. Виміри, що проводять на динамометричних стендах, показують незначну різницю від 8 до 15 відсотків. У поїздці така різниця не завжди відчутна. У більшості випадків сильне падіння тягово-швидкісних характеристик ДВЗ викликано іншими причинами, які ми розглянемо нижче.

При установці ГБО 4 покоління двигун не повинен втрачати потужність більше ніж на 0,5 %. Якщо це відбувається, значить місце має несправність чи не професійні монтаж та налаштування газобалонного обладнання.

На чому не варто економити, щоб не сталася така ситуація, то це на якісному редукторі. Саме він відповідає за підтримку потрібної температури для правильного випаровування газу. Підбирати редуктор необхідно спираючись на кількість кінських сил авто – чим їх більше, тим вищою буде вартість цієї частини ГБО. Варто приділити увагу газовим форсункам та їх правильному монтажу на впускному колекторі. На потужність опосередковано може впливати їх швидкість розкриття та закриття. Електронний блок після настановних робіт потребує професійного настроювання, випарник необхідно відрегулювати.

Причини зниження потужності двигуна під час роботи на газовій суміші:

1. Неправильно підібране газобалонне обладнання – газова апаратура повинна відповідати двигуну, встановленому в автомобілі. Якщо вони не сумісні, це призводить до нестабільної роботи двигуна, зниження швидкості.

2. Повітряний фільтр забезпечує захист циліндра від пилу та сміття, тому він потребує регулярної заміни. Засмічений фільтр може бути причиною низької швидкості.

3. Автоматичне запалювання може призвести до того, що залишки газу догоряють у випускному колекторі. Як наслідок: перевитрата паливної суміші, порушена функціональність двигуна, зниження потужності.

4. Свічки запалювання – не всі свічки можуть працювати на газі через його високу температуру випаровування.

5. Порушення цілісності високовольтних проводів може спричинити нестабільне іскроутворення, що також призводить до перевитрати палива та слабкої роботи двигуна.

6. Підігрів повітря та палива. Він потрібен якщо авто працює на бензині, якщо машина обладнана ГБО, немає потреби в цьому процесі (це може також знижувати швидкість роботи двигуна).

7. Газ низької якості – одна з основних причин слабкої потужності двигуна.

Основні рішення, що дозволяють підвищити потужність двигуна.

· Газова суміш пропану та бутану повільніше згоряє, догоряти їй доводиться у випускному колекторі. Щоб вирішити цю проблему, достатньо відрегулювати момент запалення, зафіксувавши його на три – п’ять градусів раніше.

· Свічки запалювання краще встановлювати з великим гартальним числом (існують спеціальні газові свічки). Вони холодніші і краще працюють при температурі згоряння газового палива, встигаючи остигати до нормальної робочої температури. Таким чином можна забезпечити нормальне іскроутворення та роботу двигуна.

· ВВ-проводи повинні бути цілісними, без прогарів та розривів. Їхня чистота також відіграє велику роль.

· Вчасно змінювати повітряний фільтр (через кожні 7-8 тис. км), стежити за його забрудненістю.

· Підвищити стиск шляхом фрезерування ГБЦ на 1-2 мм. Це забезпечить більшу потужність.

Це основні причини зниження потужності двигуна газу. Якщо їх виключити, правильно встановити та налаштувати ГБО (а це можуть зробити тільки професіонали за допомогою спеціального обладнання), то автомобіль їздитиме на газовому паливі з такими ж потужними показниками, як і на бензині.