Міфи про ГБО

Міфи про ГБО

Системи газобалонного обладнання для автотранспорту мають як переваги, так і недоліки. Однак у свідомості автомобілістів міцно вкоренилося кілька необгрунтованих і явно «дутих» стереотипів. Маємо підтвердити або спростувати найпопулярніші міфи про ГБО.

1. Розумний автотехник здатний зрівняти витрата газу і витрата бензину.

Потужність мотора залежить від теплової енергії, виробленої при згоранні палива. Дійсно, питома теплота згоряння бензину на 1,5 МДж / кг нижче, ніж у газу, проте якщо врахувати, що його щільність на 200 г / л більше, то цілком очевидно, що витрата бензину виявиться менше за інших рівних умов.

2. Встановлення ГБО в Черкасах – це невигідно і взагалі безглуздо.

Відомо, що витрата бензину в літрах на 20% нижче, ніж при використанні газового палива. З іншого боку, вартість газу на українських АЗС в два рази менше. В кінцевому рахунку витрати на ПММ після установки ГБО знижуються приблизно на 40%.

3. Імовірність вибуху газового обладнання вище, ніж при використанні бензинового двигуна.

Згідно зі статистикою з надзвичайних ситуацій на дорогах, з газовими двигунами подібне відбувалося значно рідше, ніж з бензиновими. Це обумовлено більш повільними витоком і горінням за рахунок меншої об’ємної концентрації палива в повітрі. Якщо все-таки сталося загоряння, то газовий балон видається більш надійним до впливу високих температур, ніж бензобак з пластика. Більш того, балони укомплектовані клапанами, що блокують подачу газу при надмірному тиску.

4. Вас буде постійно переслідувати запах газу!

Якщо ГБО встановлено правильно і дотримуються всі норми експлуатації, запаху просто нізвідки взятися. Якщо ж Ви все-таки відчули характерний запах після установки газового обладнання в Черкасах, варто засумніватися в кваліфікації фахівців, які виконували монтаж. За допомогою мильної піни можна самостійно виявити витік або зробити це на найближчій СТО.