Види та покоління ГБО, яке покоління ГБО вибрати та встановити. Яке покоління підходить ? в Чому різниця

ГБО 1 покоління 

Газобалонне обладнання 1 покоління встановлюється на карбюраторні двигуни, або двигуни з простим інжекторним вприскуванням. За допомогою дозатора із змінним перетином прохідного отвору. Іноді, замість змішувача, патрубки подачі газу врізаються безпосередньо в карбюратор. Перемикання палива здійснюється вручну, кнопкою, яка управляє бензо-газовим клапаном. Установка гбо 1 покоління займає інколи больше часу из-за налаштувань та врізання. Купить гбо 1 покоління в черкасах ви можете за зниженими цінами. 

ГБО 2 покоління

Газобалонне обладнання другого покоління відрізняється від першого електронним дозатором подачі газу. Настройка подачі газу робиться за допомогою електродвигуна, він управляється електронним блоком управління. Для правильного складу газо-повітряної суміші при різних навантаженнях і режимах блок управління використовує дані з лямбда-зонда автомобіля, датчика оборотів коленвала і датчика положення дросельної заслонки.

ГБО 3 покоління

Основною перевагою газобалонного обладнання третього покоління є розподілене синхронне вприскування газу. Газова суміш подається у впускний колектор через механічні форсунки. Дозування газо-повітряної суміші забезпечує електронний дозатор спільно з електронним ЕБУ. Перемикання газ-бензин — здійснюється автоматично.

ГБО 4 покоління

У газобалонному обладнанні 4 покоління реалізований послідовний впорск газу за електромагнітних форсунок. Управляє електромагнітними форсунками більш досконалий електронний блок, використовує паливні карти і веде розрахунок часу уприскування для кожної форсунки окремо на підставі отриманих даних зі штатного блоку управління і з датчиків автомобіля, коректуючи склад газо-повітряної суміші практично миттєво залежно від потреб (режимів і навантажень ) двигуна. Перемикання з бензину на газ і з газу на бензин відбувається автоматично, в залежності від різних параметрів і налаштувань газового блоку управління.
Варто відзначити, що ГБО 4 OBD автомобіля іноді помилково плутають з ГБО 5 .

ГБО 5 покоління

Це система рідкого впорскування газу (LPi). Відмінністю є те, що газ у впускний колектор надходить в рідкому стані і вже там переходить в парову фазу. Всі компоненти системи 5 покоління (Liquid Propane Injection) кардинально відрізняються від попередника. У газовий балон встановлюється газовий насос, а редуктор-випарник замінений на регулятор тиску, який підтримує постійний тиск в паливній магістралі. Надлишки рідкого газу повертаються назад в балон. По-суті, система ГБО 5 покоління є повним аналогом бензинової інжекторної системи.